Zalety zimowej sesji fotograficznej
14/01/2021
dodany przez Aleksandra Sudnik

 

Biały puch, przeźroczyste, zwisające sople, skrzypiący pod stopami śnieg - mroźny krajobraz jest niezwykle piękny, inspirujący i magiczny. Nic więc dziwnego, że ośnieżone, białe tereny są idealnym miejscem na... zorganizowanie zimowej sesji!


Odpowiednio zaaranżowane zdjęcia oraz przemyślane fotografie niosą za sobą wiele zalet - część z nich przedstawiamy poniżej. Kto wie, może w ten sposób zainspirujecie się do stworzenia niezwykle oryginalnej pamiątki?


Powiedz tak dla sesji!

Jeśli wahasz się, czy zimowa sesja jest dobrym pomysłem - zerknij na poniższe zalety, a następnie ubierz puchową kurtkę i sięgnij po aparat!

  • zimowa sesja pozwoli ci uwiecznić piękne, białe otoczenie. Zmiany klimatyczne i rosnąca, średnia temperatura powietrza powoduje, że coraz rzadziej spotykamy się z opadami śniegu i idącymi za nimi przymrozkami. Według statystyk rok 2020 był najcieplejszym rokiem w Europie, co jedynie potwierdza, że zima w naszych kręgach jest niezwykle cenna i rzadka.
  • zimowe zdjęcia są doskonałą alternatywą dla zdjęć wakacyjnych, które robimy w słonecznej Italii, na greckich wyspach lub w pięknej Hiszpanii. 
  • ośnieżone drzewa, lodowisko i wysokie zaspy śniegu są idealną motywacją do stworzenia ręcznie ozdabianego, zimowego albumu. Poniżej zdradzamy kilka pomysłów, w jaki sposób można go ozdobić. 
  • pobaw się w profesjonalnego fotografa (lub modela!), odwzorowując ulubione sceny z filmów lub gier. Daj się ponieść kreatywnym rozwiązaniom, a następnie pokaż je swoim bliskim. 


Zimowy album

Gdy stworzysz już kilkanaście, zimowych zdjęć, w których to przedstawisz najpiękniejsze, ośnieżone ulice, parki i podmiejskie tereny, stwórz… ręcznie robiony album na zdjęcia!


Garść fantazyjnych dodatków, kilka gadżetów i odrobina kreatywności sprawi, że wszystkie zdjęcia uwiecznione zostaną w oryginalnej “książce” na zdjęcia, dzięki której sesja stanie się jeszcze bardziej magiczna. Co możesz wykorzystać do tworzenia takiego albumu?

  • naklejki z zimowym motywem - np. śnieżek, bałwanów i lodowych sopli, 
  • wykorzystaj znane cytaty lub wypowiedzi z filmów, które nawiązuje do pięknej, zimowej aury - np. przy przysłowiu “idzie  luty podkuj buty”, wykorzystać możesz malownicze zdjęcie odcisku na zimowym puchu, 
  • ozdób zdjęcia kolorami, kojarzonymi z zimowymi miesiącami - srebrem, błękitem, złotem i “świąteczną” czerwienią, 
  • podpisz zdjęcia datą i miejscem - kto wie, może zimowa sesja będzie Twoim nowym rytuałem?
  • poproś najmłodszych członków rodziny o stworzenie świątecznej kartki, a następnie przyklej ją na stronach albumu.

Komentarze

Postów nie znaleziono

Nowa wiadomość