Wzruszający album dla Twojej Mamy!
10/06/2020
dodany przez Aleksandra Sudnik

Już w czasach starożytnych wielbiono kobiety, które symbolizowały matczyną opiekę i miłość.

W Egipcie czczono boginię Izydę, która do dziś uznawana jest za pierwowzór idealnej matki. To jej składano hołd i wręczono drogocenne dary, które miały podkreślić najwyższe wartości i uczucia, które sobą reprezentowała. W Grecji podobną czcią otoczono boginię Reię, uznawaną za matkę całego wszechświata.

Od XIX wieku Dzień Matki nabrał nieco wyraźniejszego zarysu. To wtedy stworzono Dzień Matczynej Pracy, co w ostateczności stało się pierwowzorem dla dzisiejszego święta – Dnia Matki.

Od ponad 100 lat w Polsce, data 26 maja zarezerwowana jest dla matek i ich dzieci, które w ramach podziękowania, szacunku i uznania organizują wspólny, radosny dzień. Młodsze maluchy rysują laurki i wręczają zebrane, polne kwiaty, a starsi – kupują podarki.

 

Prezent dla Mamy

Dla naszej ukochany Mamy najważniejsza jest nasza obecność. Wspólnie spędzony dzień to często najlepszy prezent, który przewyższa wartością najdroższe kamienie szlachetne.

Zabierz ją więc na ulubiony film do kina, do opery na popularny spektakl albo do restauracji, gdzie zje swój ukochany deser. Pamiętaj, że Twoja obecność i wspólne wspomnienia są wartością samą w sobie, którą warto wspólnie pielęgnować.

 

Obok kilku godzin rozmów, wzruszeń i szczerego uśmiechu podaruj również upominek prosto z serca. Do ręcznie napisanej kartki, naszyjnika z personalizowanym cytatem lub datą, warto dorzucić… podróż do przeszłości.

Stwórz w tym celu album na zdjęcia, który zbierze Wasze wspólne, najpiękniejsze chwile. Niech każda kartka będzie wehikułem czasu, dzięki któremu odbędziecie wspólną drogę – poczynając od Twoich narodzin, po pierwsze urodziny, wspólne wakacje, zakończenie szkoły oraz każde, wspólne święta. Przy zdjęciach napisz najważniejsze wspomnienia, podziękuj za obecność, napisz co pamiętasz najbardziej i co było najistotniejsze dla zarówno dorastającego, jak i dojrzałego już dziecka.

Ze wspólnych, pierwszych wakacji nad morzem podkreśl, że pamiętasz, jak dawała Ci drobne na ulubione lody w różku. Przy zdjęciu z rozdania świadectw opisz jak dumna byłaś, gdy odbierała gratulacje od nauczycieli za Twoje wyniki w nauce. Z urodzin wspomnij smak tortu, który Ci upiekła, a ze studiów - za wsparcie podczas obrony.

Jeśli pamiętasz daty i miejsce robienia fotografii – podpisz je, aby móc wrócić do zdjęć za kolejne 5 czy 10 lat. Powtórka z tych wspomnień i emocji będzie niezwykle wartościowa, a kilka pozostawionych pustych stron pozwoli kontynuować wspólną historię.

Wszystkim Mamom oraz ich dzieciom życzymy przede wszystkim obopólnej miłości i wspólnego świętowania!

Komentarze

Postów nie znaleziono

Nowa wiadomość