Uwiecznij swoje wakacje w albumie!
18/09/2020
dodany przez Aleksandra Sudnik

Wakacje dobiegły końca. Nadszedł czas dłuższych nocy, chłodniejszych wieczorów i oczekiwania na złocistą, polską jesień. Na szczęście z naszych wyjazdów i urlopów zostały nieprzerwane wspomnienia, a także… zdjęcia, które pozwoliły uwiecznić najpiękniejsze momenty, najpyszniejsze dania i najzabawniejsze historie.

 

To dzięki nim możemy znowu przypomnieć sobie smak zimnego drinka we włoskiej restauracji, poczuć gorący piasek na stopach, powrócić do zachodów słońca, górskich stoków i klimatycznych alejek. Mając tak szeroki zestaw fotografii, aż prosi się, aby stworzyć z nich piękne kolaże w naszych albumach. Poniżej przedstawimy kilka propozycji oraz zalet takiego rozwiązania.

 

Uwiecznij emocje!

Wakacje i wyjazdy to najczęściej mieszanka pięknych wspomnień, które zostaną z nami na lata. Wartością tych wyjazdów są emocje, które z czasem blakną i stają się mniej wyraziste. Tworząc więc album na zdjęcia uwiecznij je wszystkie, wypisując wokół wklejonych zdjęć najpiękniejsze, zapamiętane chwile. Opisz zdjęcie za pomocą najważniejszych skojarzeń, wspomnij najlepsze, lokalne potrawy, wypisz pierwsze skojarzenia dotyczące danego miejsca. Pozwól sobie na dowolność, dzięki której twój opis będzie naturalny i w przyszłości pozwoli przywołać wszystkie te wspomnienia.  

Nie twórz sam!

Jeśli swoje wakacje spędzałeś z najbliższymi, zaangażuj ich w tworzenie albumu. Poproś, aby każdy członek wyjazdu opisał dane zdjęcie w dowolny dla siebie sposób. Różna perspektywa i różne wspomnienia pozwolą nadać albumom wyjątkowości, a same wakacje staną się waszą wspólną przygodą.

Wklej dekoracje!

O ile zdjęcia same w sobie są piękna dekoracją, o tyle nie jest to jedyny akcent, który może znaleźć się w docelowym albumie. Wykorzystaj więc zebrane muszelki, bilety z koncertów lub metra, wklej rachunek z ulubionej restauracji albo spryskaj strony perfumami, które towarzyszyły ci podczas wyjazdu. Te wszystkie elementy stworzą niezwykle spójną całość z wszystkimi zdjęciami i udekorują strony albumu w bardzo kreatywny sposób!

Dlaczego warto poświęcić na to swój czas?

Po pierwsze – zyskasz przepiękną pamiątkę, do której będziesz wracał każdego, zimowego wieczoru. To dzięki niemu pokażesz swoim najbliższym miejsca z końca świata i zainspirujesz się do dalszych wyjazdów.

Po drugie – zdjęcia zapisane w telefonie komórkowym lub na laptopie mogą stracić swoją żywotność na skutek awarii sprzętu. Szkoda by było utracić przez przypadek setki fotografii, prawda? No właśnie, a zabezpieczone zdjęcia w albumie zostaną z Tobą na wiele lat.

Po trzecie – klasyczne zdjęcia mają swoją nieokiełznaną magię, którą docenią zarówno starsze, jak i młodsze pokolenia.

Po czwarte – wywołane zdjęcia – umieszczone w np. ramkach lub antyramach – są doskonałą i oryginalną dekoracją Twojego wnętrza. Zrobiony kolaż podkreśli każdą ścianę w salonie, sypialni czy przedpokoju, przenosząc nas tym samym w najpiękniejsze miejsca na świecie.

Komentarze

Postów nie znaleziono

Nowa wiadomość