Uwiecznij swoje ferie zimowe!
04/03/2020
dodany przez Aleksandra Sudnik

Ferie zimowe to jeden z dłuższej oczekiwanych dni w ciągu roku. Dwa tygodnie wolnego to nie tylko frajda dla dzieci, ale także idealna okazja do odpoczynku dla ich rodziców oraz nauczycieli. To wtedy planujemy narty we włoskich górach, wycieczkę w tropiki, które pozwalają przetrwać długą, bezsłoneczną zimę w Polsce, a także wyjazdy do rodziny, które nie widzieliśmy przez tyle dni. Ferie to także doskonały czas na tworzenie wspomnień, do których warto wracać po latach. Jak przygotować swój album na zbiór tak fantastycznych zdjęć?

 

Rada I: stwórz dedykowany album

Przygotuj oddzielny album na zdjęcia, w których znajdować się będą tylko fotografie z wyjazdów zorganizowanych z okazji ferii zimowych. Stwórz pierwszą stronę, która stanowić będzie za okładkę i spis treści. Posegreguj fotografie chronologicznie i nazwij każdy wyjazd miejscem i datą wyjazdu. Dzięki temu, będziesz mógł wrócić do danych wspomnień w mgnieniu oka, wybierając np. zjazd snowboardowy w Alpach. Nie zapomnij ponumerować stron całego albumu, dzięki czemu spis treści na pierwszej stronie faktycznie spełni swoje zadanie.

Rada II: Opisz zdjęcia

Nasza pamięć jest ulotna i posiada pewną rezerwę. Jej wybiórczość ma swoje uzasadnienie biologiczne, w np. ograniczonych zasobach poznawczych. Oznacza to, że wiele elementów, chwil i emocji nie zapamiętujemy w tak wyraźny sposób. Dlatego też tak istotne jest staranne opisywanie zdjęć, umieszczając pod nimi datę, miejsca, wspomnienia, myśli, a czasem również smak i emocje, które towarzyszyły w tej danej chwili. Jedząc więc przepyszny, góralski obiad w Zakopanem nie zapomnij napisać nazwy lokalu, dzięki czemu powrócisz do niego za jakiś czas.

Rada III: Poproś innych o pomoc

Nasze zdjęcia są wyjątkowe, bo idealnie oddają to, co utkwiło nam w pamięci, spodobało nam się oraz wzruszyło. Podobne nastawienie mają wszystkie inne osoby, z którymi spędzamy zimowy urlop. Poproś zatem, aby część towarzyszy podzieliła się z tobą swoimi fotografiami – zarówno tymi profesjonalnymi, jak i klasycznymi „selfie”. Może uwiecznili coś pięknego, czego nie miałeś okazji dostrzec? Może mają Twoje zdjęcie, kiedy to próbujesz nowych rzeczy albo wspinasz się na górę z pełnym uśmiechem na twarzy?

Rada IV: Udekoruj album

Albumy personalizowane i wyklejane samodzielnie dają ogromną szansę i swobodę w ich dekorowaniu. Zbierz bilety z wyciągów narciarskich, serwetki z restauracji, w których jadłeś pyszny, grillowany oscypek, muszelki zebrane na plaży. Tak niewielkie elementy będą doskonałym uzupełnieniem uwiecznionych chwil i widoków, dopełniając piękno zorganizowanego wyjazdu.

Komentarze

Postów nie znaleziono

Nowa wiadomość