Spersonalizowany album na zdjęcia pod choinką!
27/12/2019
dodany przez Aleksandra Sudnik

Co roku w okresie przedświątecznym pojawia się ta sama zagadka: co podarować najbliższym? Co ich zachwyci? Co będzie unikatowe? I co będzie praktyczne? Co roku o tej samej porze wielu z nas zadaje sobie te pytania i z grymasem na twarzy udaje się na polowanie w gąszczu tłumu panującego w galeriach handlowych i sklepach z prezentami. Zazwyczaj wynika to z faktu, że nie mamy konkretnego pomysłu na bożonarodzeniowy podarek i dajemy się ponieść marketingowym haczykom, pięknie przystrojonym w girlandy kasom i uśmiechniętym sprzedawcom, którzy stwierdzają „to idealny prezent dla Twojego…” (tu występuje wcześniej wymieniona w rozmowie przez nas persona).

A gdyby tak spróbować inaczej?

Alternatywą na prezent pod choinką dla popularnego sprzętu elektronicznego, który szybko traci na wartości przez wypuszczanie przez producentów coraz to lepszych i bardziej zaawansowanych wersji tych samych  produktów, książek i bonów podarunkowych jest personalizowany album na zdjęcia. Jest prezentem wyjątkowym, bo przygotowanym przez wręczającego z intencją. Biorąc pod uwagę wyjątkowość osób z którymi spędzamy magiczny  bożonarodzeniowy czas, uważamy, że należy im się podarek równie wyjątkowy. Ze (zdrowo!) egoistycznego podejścia miłą myślą jest fakt, że nie ma drugiego identycznego prezentu na świecie, prawda?

Choć pierwsze wrażenie (prezentowe) jest ważne…

Możliwości przygotowania albumu często warunkuje tylko i wyłącznie nasza wyobraźnia i stopień kreatywności. Możemy zaprojektować okładkę albumu w dowolny sposób. Wykorzystajmy zdjęcie obdarowanego, dowolny napis czy grafikę. Często im zabawniej, tym większa radość z prezentu znalezionego pod choinką. Jeśli wiemy, że w życiu osoby, której dedykujemy indywidualny album planowane jest w najbliższym czasie wyjątkowe wydarzenie, np. narodziny dziecka czy wesele, możemy również zawrzeć tą informację na okładce albumu. Ciekawą alternatywą dla pierwszej strony takiej pamiątki jest możliwość umieszczenia tam cytatu. Może to być motto, które jest szczególnie istotne dla bliskiej nam osoby lub po prostu kultowy cytat obdarowywanego. Dzięki temu mamy pewność, że wywołamy uśmiech na jego twarzy, a o to przecież chodzi w całej zabawie wręczania prezentów.

… to nie oceniaj albumu po okładce

Dokładnie tak samo możemy postąpić z wnętrzem albumu. Możemy dowolnie kreować jego zawartość poprzez umieszczenie w nim ważnych wydarzeń z życia kogoś bliskiego lub istotnych dla niego dat. Jedną z opcji jest umieszczenie w nim kilku zdjęć – zarówno w wersji papierowej wklejając tradycyjne fotografie, jak i na etapie projektowania w wersji cyfrowej. Dzięki temu obudzimy w obdarowywanym chęć uzupełnienia dostępnych wolnych stron. Czy nie jest kuszącą wizją spędzenie Świąt na zabawie we wklejanie zdjęć zamiast corocznego przesiadywania przy stole? Zdjęcia mają w sobie ten urok, że przywołują wspomnienia i są przyczynkiem do dyskusji, której tak bardzo brakuje nam w codziennym, zagonionym świecie.

Bądźmy razem w ten świąteczny czas i znajdujmy powody do uśmiechu na twarzach naszych bliskich.

Komentarze

Postów nie znaleziono

Nowa wiadomość