Kreatywne i oryginalne aranżacje Twojego albumu
06/04/2020
dodany przez Aleksandra Sudnik

Album na zdjęcia to księga, w której zachowane są nasze wspomnienia, ulotne chwile, emocje i doświadczenia, do których chcemy wracać. Kompletując setki wspólnych zdjęć z wakacji, rodzinnych uroczystości i spotkań towarzyskich, warto zatem zadbać o to, aby każdy album był wyjątkowy i oryginalny.

Z myślą o wszystkich Waszych zdjęciach oraz wiedząc, że wiele z Was ma ogromne pokłady kreatywności, podpowiadamy, jak stać się prawdziwym mistrzem DIY.

 

Wykorzystaj ścinki i pamiątki

Oprócz zdjęć, gdzie zwiedzasz największe zabytki świata i wypowiadasz sakramentalne „tak”, zwróć uwagę na pamiątki, które idealnie uzupełniają zatrzymane na zdjęciach chwile. Zbierz wszystkie ważne gadżety, takie jak bilety do kina z pierwszej randki, menu z ulubionej restauracji, muszelki zebrane na plaży oraz zasuszone kwiaty ze ślubnego bukietu. To dzięki tym niewielkim i niepozornym elementów przywrócone wspomnienia będą jeszcze wyraźniejsze i silniejsze. To również dzięki nim przypomnisz sobie zapach piasku, dźwięk obijających się o molo fal i aromat kwiatów.

Wszystkie wybrane elementy przyklej na gorący klej (jeśli przyjmują formę 3D) lub taśmę dwustronną.

Weź kolorowy długopis i ołówek

Jeśli masz (mniejsze lub większe) zdolności manualne, wykorzystaj je podczas dekorowania stron albumu. Kolorowymi długopisami oznacz każdą stronę i zdjęcie, podpisując je  odpowiednią datą i miejscem. To dzięki tak niewielkiemu akcentowi przeglądanie zdjęć za kilka lat będzie jeszcze przyjemniejszym doznaniem.

Dekorując strony naszkicuj kilka najważniejszych elementów, które kojarzą ci się z fotografiami. Przy zdjęciach z wakacji namaluj ulubiony drink, a przy fotografiach z okazji ferii zimowych narysuj rzeczy, które najlepiej pamiętasz (może zachód słońca albo grzane wino na górskim stoku?). Nadaj im charakteru ozdabiając strony brokatem i tasiemkami. Niech każda strona tętni kolorem!

Pamiętaj o taśmach i naklejkach

Niezwykle prostym, ale równie efektownym sposobem na udekorowania stron i zdjęć, jest zakup kolorowym taśm, o tematycznym wzorze. Te z palmami i muszelkami niech posłużą ozdabianiu zdjęć z urlopu. Te w kwiaty doskonale uzupełnią ślubne fotografie, a wzory w groszki podkreślą piękne chwile z chrztu Twojego malucha.

Naklej kolorową taśmę na zdjęcia i przłóż je w losowy sposób do kartek albumu. Całość ozdobić możesz naklejkami w ulubionym wzorze - zrobisz je samodzielnie lub kupisz w niejednym papierniczym. Proste, prawda?

 

Oprócz powyższych pomysłów wykorzystać również możesz pasmanterie, która stanowi za doskonałą podkładkę do zdjęć, bibułkę oraz folię do ochrony fotografii, a także rysunki swojego malucha, które po wycięciu i przyklejeniu zobrazują jego niezwykle kreatywną duszę.

Komentarze

Postów nie znaleziono

Nowa wiadomość