Jaki prezent dać Tacie z okazji Dnia Ojca?
02/07/2020
dodany przez Aleksandra Sudnik

To on dał nam pierwszą naukę jazdy, lekcję wkręcania żarówek, to z nim odbyliśmy pierwszą poważną, męską rozmowę. To on bronił nas przed nieznośnymi kolegami z klasy, to on uczył nas jak rozłożyć namiot, to dzięki niemu wiemy czym jest spalony.

Tata – pierwszy wzorzec, symbol męskości, ulubiony mężczyzna dla swojej córki i największy przyjaciel dla swojego syna. Co roku, 23 czerwca, świętujemy jego dzień, dziękując za wszystkie te nauki, okazując wdzięczność za poświęcony czas, wsparcie i długie, całonocne rozmowy.

Co wręczyć Ojcu w dniu jego święta? Jak dobrać najlepsze i najpraktyczniejsze prezenty?

Historia Dnia Ojca

Dzień Ojca to święto będące wyrazem szacunku i wdzięczności za troskę, wiedzę i czas poświęcony podczas naszego wychowywania. Obchody zostały zapoczątkowane w Stanach Zjednoczonych, zaraz po oficjalnym ogłoszeniu Dnia Matki. To wtedy pojawiały się liczne głosy, które nawoływały do stworzenia bliźniaczego dnia, honorującego ojcowską miłość.

Pierwsze obchody odbyły się 29 czerwca 1910 roku w stanie Waszyngton. Córka weterana wojennego – Sonara Smard Dodd – jako pierwsza wpadła na pomysł stworzenia analogicznego święta dla swojego ojca, który wychowywał ją i jej rodzeństwo po śmierci matki. Pierwotnie święto miało charakter lokalny, stopniowo zyskując sławę na skalę światową. W Polsce pojawił się kilkadziesiąt lat temu, stając się równie popularnym co wspomniane święto Mam.

Co dać swojemu Tacie?

Po pierwsze – nikt nie zna tak dobrze Twojego taty jak ty. Zanim więc wyruszysz na zakupy zastanów się jakie jest jego hobby, co lubi robić w wolnym czasie, czego mu brakuje albo jakie było jego największe marzenie.

Po drugie – nie zapomnij, aby wraz z prezentem dać mu coś najcenniejszego: wspólny czas. Kilka godzin wspólnych rozmów, wybranie się na mecz lokalnego klubu albo upieczenie jego ulubionych żeberek w miodzie, jest nieocenionym (i niezwykle wartościowym!) upominkiem, który doskonale uzupełni nasze poniższe propozycje.

  • Dla miłośnika motoryzacji i fana starych modeli czterokołowców stworzono szereg pięknie wybranych albumów ze zdjęciami. Dołącz do nich breloczek z ulubionym modelem auta oraz płytę CD, którą może słuchać podczas długich podróży.
  • Wielbicielowi kibicowania podaruj bilet na mecz, koszulkę z ulubioną drużyną, zestaw kibica w postaci szalika, barw narodowych i szalonej czapki.
  • Tacie, który uwielbia aktywne życie, sprezentuj voucher do sklepu sportowego, bidon do roweru albo urządzenie do mierzenia pulsu podczas treningu.
  • Mechanikowi podaruj nowy zestaw kluczy albo torbę na narzędzia, w której będzie mógł przechowywać swoje największe skarby.

Wśród tych propozycji nie może zabraknąć uniwersalnych propozycji, takich jak np. ręcznie robiony album na zdjęcia, dzięki któremu przypomnisz najpiękniejsze, rodzinne wspomnienia. Stwórz ze zdjęć misz-masz wszystkich najpiękniejszych fotografii, albo zaprojektuj album tematyczny, uwieczniający wspólne wakacje i wspólne hobby.

Nie zapomnij na koniec złożyć życzeń, podziękować i zapamiętać jego uśmiech na widok wręczanego upominku.

Komentarze

Postów nie znaleziono

Nowa wiadomość