Jak zapamiętać swoje wakacje na dłużej?
07/08/2020
dodany przez Aleksandra Sudnik

Lato to czas długich nocy, zapachu żniw, prażącego słońca i... upragnionego urlopu. To wtedy planujemy wakacje w nadmorskim kurorcie, tworzymy trasę podczas łapania auto-stopa, wybieramy najlepsze szlaki górskie oraz kupujemy mapy, aby zwiedzić najpiękniejsze miasta świata.

Wakacje to kumulacje pozytywnych emocji – to odpoczynek od codzienności i budowanie wspomnień na lata. Nic więc dziwnego, że pakując się na urlopowy wyjazd tak skrupulatnie pilnujemy, aby zabrać ze sobą aparat. W końcu zdjęcie zachodzącego słońca, Koloseum nocą, widok panoramy górskiej i najpyszniejszych, lokalnych dań to obowiązkowy punkt naszych wakacji.

 

Tylko co zrobić z tymi wszystkimi zdjęciami, które powstały na wczasach? Czy trzymanie ich na karcie pamięci aparatu lub telefonu to jedyne wyjście?

 

Jak wykorzystać zdjęcia z wakacji?

Oczywiście, że nie! Wiele możliwości kryją w sobie fotografie z wyjazdów, a ich magię wykorzystać można na wiele, różnych sposobów. W końcu to zamknięte w ułamku sekundy wspomnienia, których chwilowe przypomnienie wywołuje uśmiech i nostalgię.

Dlatego też chwal się tymi emocjami, wracaj do nich w codzienności i wykorzystuj je w formie:

  • Albumów na zdjęcia – czyli klasycznych klaserów, które zawierają w sobie prawdziwą eksplozję wspomnień. Wywołaj zdjęcia i wklej je na strony albumu, dekorując kolorowymi długopisami, naklejkami, cytatami wypowiedzianymi podczas wakacji, a także nazwami ulubionych miejsc, restauracji i dań. Posegreguj zdjęcia w dowolny dla siebie sposób – chronologicznie albo według miejsc. Na pierwszej stronie albumu możesz wkleić zdjęcie mapy świata, gdzie stopniowo zaznaczysz odwiedzone przez siebie miejsca.
  • Kolaży rozwieszonych na ścianach – od wielu małych, losowo umiejscowionych zdjęć, po kilka dużych, ukazujących piękno pól, gór albo wąskich, włoskich alejek. Każde zdjęcie opraw w drewnianą lub metalową ramkę i stwórz z nich ciekawą kompozycję. Dla fanów symetrii doskonałe będą klasyczne formaty zdjęć w jednej, zachowanej kolorystyce, a dla fanów eklektyzmu pozostają szalone kolory i przeróżne formaty.
  • Ramki na zdjęcia – ułożone na głównej komodzie w salonie, przy łóżku, na etażerce, na półce z butami w przedpokoju albo w pokoju dziecięcym. Taka forma dekoracji wywoła uśmiech za każdym razem, gdy zerkniesz w ich stronę.
  • W formie fototapety – rozłożonej na całej, głównej ścianie w sypialni lub salonie. Wyrazisty akcent we wnętrzu wyróżni go na tyle innych i pozwoli znowu poczuć się jak na wakacjach.

    Bez względu na to, którą opcję wybierzesz - pamiętaj, aby robić zdjęcia i cieszyć się każdą, wakacyjną chwilą! 

Komentarze

Postów nie znaleziono

Nowa wiadomość