Jak wykorzystać album w roku szkolnym?
12/10/2020
dodany przez Aleksandra Sudnik

Za nami pierwszy miesiąc roku szkolnego. Dla jednych to pierwszy rok wyzwań, dla innych kolejny ekscytujący okres edukacji. Obok przesiadywania w szkolnych ławkach kupujemy najpotrzebniejsze przybory – zeszyty, książki, artykuły papiernicze w postaci kolorowych zakreślaczy, żelowych długopisów… i albumów na zdjęcia.

W poniższym wpisie udowodnimy, że album na zdjęcia może być wyjątkowo przydatnym akcesorium podczas wielu miesięcy nauki. Jego zastosowanie może być naprawdę szerokie, a jedynym ograniczeniem jest…Twoja kreatywność.

 

Pamiątka z klasy

Pierwszym, oczywistym zastosowaniem albumu jest stworzenie wielkiej książki pamiątkowej, która utrwala każdy rok szkolny. W jej tworzeniu możesz poprosić swoich przyjaciół ze szkolnej ławki, którzy oprócz zdjęć dostarczą ci dekoracji w postaci ręcznie napisanych wspomnień, komentarzy do wybranych fotografii lub pamiątek, które wkleisz na poszczególnych stronach albumu.

Kreatywniejsza duszyczka może stworzyć chronologiczny album – od rozpoczęcia roku szkolnego, po zakończenie każdej klasy. Tak stworzone księgi nie tylko utrwalą najpiękniejsze, często przełomowe chwile, ale przede wszystkim przedstawią proces dorastania, budowania przyjaźni szkolnych i nierzadko kreowania swojego hobby. Utrwal więc na zdjęciu swój pierwszy, poważny projekt, udział w konkursie naukowym, pierwszą szkolną wycieczkę, poszczególne osiągnięcia oraz przerwy, które spędzałeś z najbliższymi przyjaciółmi.

Co wytrwalszy twórca może stworzyć księgę dedykowanej każdej klasie, aż do czasów studenckich, które przesiąknięte są najpiękniejszymi doświadczeniami.

Pamiątkowa księga

Album jest doskonałym sposobem na stworzenie pamiątkowej księgi, po zakończonym rozdziale edukacji. Na pustych stronach poproś każdego z klasy lub szkoły o wpisanie kilku miłych słów, które podsumują ostatnie lata szkolnego życia. Niech każdy z nich podpisze się swoimi imieniem i nazwiskiem, numerem z dziennika lub pseudonimem, dzięki któremu łatwiej będzie ci zapamiętać daną osobę. W puste miejsca wklej zdjęcia – np. z klasowych wycieczek lub szkolnych dyskotek – a następnie zaznacz strzałką wszystkie osoby uwiecznione na zdjęciu. Tak stworzona książka jest nawiązaniem do weselnej księgi gości oraz starych „złotych myśli”.

W tworzonych wpisach zaangażuj ulubionych nauczycieli, niech wspomną o Tobie dobre słowo, tak abyś mógł w przyszłości pochwalić się opiniami przed swoim dziećmi i wnukami. Tak zaprojektowane kartki stworzą niezwykle pozytywną księgę, która pozwoli ci wrócić do czasów młodości.

Komentarze

Postów nie znaleziono

Nowa wiadomość