Nowy rok - czas na zmiany! Czyli jak robić zdjęcia przez 12 najbliższych miesięcy?
04/02/2020
dodany przez Aleksandra Sudnik

Pierwszy miesiąc 2020 roku za nami, czas na weryfikację postanowień, a także tworzenie planu awaryjnego, który pozwoli nam osiągnąć zamierzony cel. Nowy Rok wiąże się ze stawieniem sobie nowych wyzwań – począwszy od próby schudnięcia, poprzesz oszczędzanie i weryfikację dotychczasowych, zawodowych osiągnięć. Uciekające przez palce miesiące umykają nam jak szalone, tylko po to abyśmy za równy rok podjęli się ponownego podsumowania dwunastu miesięcy.

Aby ten rok został z nami dłużej warto wśród planów noworocznych uwzględnić jeszcze jeden, dodatkowy cel. Jest nim kolekcjonowanie i zamykanie wspomnień.

Jak wprowadzić ten cel w życie?

Automatyzmy i nawyki budowane są latami. Stworzenie ich na nowo wymaga więc planu i czasu. Chcąc systematycznie robić zdjęcia, aby skutecznie podsumować rok, musimy pamiętać o:

  • Cotygodniowym zwyczaju podsumowywania dokonanych zdjęć. Przenalizuj ile fotografii udało ci się zrobić, dlaczego jest ich określona rzecz, zastanów się co możesz zrobić, aby stworzyć dodatkowe zdjęcia w ciągu kolejnych 7 dni.
  • Przejrzyj selfie i zdjęcia robione telefonem. Wiele z nich zrobiłeś pod wpływem emocji i chwili, warto spojrzeć na nie po pewnym czasie i wybrać wśród nich najważniejsze i najpiękniejsze fotografie, godne wklejenia w tworzony album.
  • W ciągu roku czeka cię wiele ważnych okazji – świąt, urodzin, wyjazdów, rodzinnych uroczystości. Pamiętając o nich i wpisując je w kalendarz dużo łatwiej będzie ci pamiętać o zabraniu ze sobą aparatu fotograficznego.
  • Nie każ się i daj sobie czas. Jeśli w ciągu tygodni, dwóch, trzech nie zrobisz zdjęć – nie poddawaj się. Budowanie nawyków wymaga cierpliwości, czasu i wpadek, które weryfikują dokonania i pozwalają wyciągnąć wnioski. Nie rezygnuj się po gorszym tygodniu, w ujęciu całego roku nie będzie to miało większego znaczenia.
  • Kup album na zdjęcia już teraz. Wiedząc jaki jest twój cel, trzymając go w dłoniach realizacja będzie łatwiejsza i bardziej namacalna. Systematyczne doklejanie zdjęć będzie jak długa wspinaczka po szczeblach drabiny. Gdy już na nią wejdziesz – ciężej będzie ci zejść, a wizja ostatniego stopnia stanie się realniejsza.

No i najważniejsze – zastanów się dlaczego, realnie, chcesz robić zdjęcia, tworząc z nich wielopokoleniową pamiątkę.

Czy jest to chęć stworzenia albumu, którym pochwalisz się swoim dzieciom lub wnukom?

Czy to próba uporządkowania tysiąca fotografii, które magazynujesz od lat w szufladzie biurka?

A może to twoje hobby, który pozwala ci się kreatywnie wykazać?

Bez względu na przyczynę – przypominaj sobie o zaletach tego rozwiązania każdego dnia. Powrót do emocji i postanowień sprzed początku roku pozwoli utrzymać motywację na dłużej.

Powodzenia!

Komentarze

Postów nie znaleziono

Nowa wiadomość