Jak przygotować album ślubny
02/08/2018
dodany przez Radek Sychowicz

Jak przygotować album ślubny?

Ślub to wyjątkowe i niezapomniane wydarzenie w życiu każdej kochającej się pary. Aby móc wracać do tych chwil należy zadbać o to, aby pamiątkowy album weselny był przygotowany jak najlepiej. Sprawa wydaje się zgoła łatwa, ale tylko pozornie.

Klasyczne rozwiązanie

Nowożeńcy, którzy wynajęli fotografa, jak również zebrali wszystkie zdjęcia od rodziny i znajomych w pewnym momencie zaczną borykać się z problemem totalnego chaosu i nieprzebranej ilości cyfrowych fotografii. Powstaje problem – co wybrać z jednorodnej masy podobnych ujęć i jak je zarchiwizować?  Tu z pomocą przychodzi rozsądek oraz wyodrębnienie konkretnej ilości pamiątkowych zdjęć oraz użycie bardzo klasycznego rozwiązania jakim jest tradycyjny fotoalbum ślubny

Selekcja zdjęć i wybór odpowiedniego albumu

Najprostszym sposobem na wykonanie tej czynności jest przekopiowanie wszystkich zebranych materiałów do alternatywnego folderu na swoim komputerze. Zachowując kopię, zaczynamy pracę nad wyborem tych, które nam się najbardziej podobają. Pozostałe po prostu usuwamy, ze stworzonego folderu. Dobrze skomponowany album powinien opowiadać historię tego wyjątkowego dnia. Przy wyborze powinniśmy zadbać o wybranie ujęć pokazujących np.: jak wyglądał kościół, sala weselna, powitanie gości, podziękowania dla rodziców oraz jak bawili się z nami nasi goście. 

Wiedząc ile mamy zdjęć wybieramy konkretny album, w którym umieścimy wywołane fotografie.

Wybór albumu weselnego to kwestia bardzo indywidualna. Z bogatej oferty naszego sklepu www.albumyfoto.pl możemy polecić albumy kieszeniowe, w których pomieścimy nawet do 300 zdjęć. Taka obszerna ilość miejsca powinna zadowolić nawet tych, którzy chcą zapamiętać jak najwięcej.

Przy wypełnianiu albumu należy pamiętać o tym, aby był zachowany porządek chronologiczny oraz to, aby nie powtarzały się podobne ujęcia. Nikt przecież nie chce oglądać ciągle tego samego.

Dodatkowo album możemy podzielić na zbiory kluczowych wydarzeń tego dnia, co ułatwi ich oglądanie. Warto pamiętać o podobnej kolorystyce zdjęć na tych samych rozkładówkach. W ten sposób zadbamy o jednolitość i elegancki, profesjonalny układ.

Uszlachetnienie albumu ślubnego

Przy tak dużym wyborze zdjęć weselny polecamy stworzenie wielu kompozycji, które mogą zostać podarowane rodzinie i znajomym jako zupełnie indywidualne zbiory zdjęć. Warto też wspomnieć o tym, że nasza firma umożliwia grawerowanie okładki i spersonalizowanie nazwy albumu. To w sumie niewielki dodatek, ale album z grawerem z pewnością ucieszy tych, dla których został stworzony.

Liczy się zabawa i efekt końcowy

Samodzielna praca na albumem ślubny to z pewnością praca dla dwojga. Wymagająca skupienia, pomysłowości i odrobiny dystansu. Ze swojej strony przypominamy, że w odpowiedniej oprawie taka pamiątka będzie cieszyć nie tylko nowożeńców, ale wszystkich tych, którym taki album zostanie podarowany. Pełną ofertę albumów ślubnych znajdą Państwo na stronie https://www.albumyfoto.pl/albumy-slubne.html

 

 

 

 

Komentarze

Postów nie znaleziono

Nowa wiadomość