Jak podsumować rok za pomocą zdjęć - inspiracje, zalety, sposoby.
03/01/2020
dodany przez Aleksandra Sudnik

Koniec roku to niezwykle sentymentalny czas. To wtedy analizujemy minione miesiące i stawiamy sobie kolejne cele. Tworząc postanowienia przychodzi etap wspomnień i analiz. Próbujemy przypomnieć sobie wszystkie emocje, doświadczenia i zdarzenia, odwołując się do naszych wspomnień. Jak się okazuje, o wielu tych chwilach zapominamy, a rok przecieka nam przez palce.

Doskonałym sposobem na utrwalenie w naszej pamięci 2019 roku będą albumy na zdjęcia. Mając to na uwadze przedstawiamy kilka ciekawych inspiracji, które posłużą nie tylko nam, ale również naszym najbliższym.

Oś czasu

Pierwszym pomysłem na uwiecznienie wszystkich wyjazdów, przyjęć z najbliższymi przyjaciółmi oraz ważnych, rodzinnych dat jest… stworzenie osi czasu, którą znamy ze szkolnym lekcji historii. Kolorowym flamastrem zaznacz jej początek – znajdujący się na pierwszej stronie albumu i poprowadź ją przez wszystkie kartki, aż do końca, do 31.12.2019. Niech każda strona symbolizuje inny dzień i inną datę, która oznaczona jest w sposób chronologiczny. Kartki ozdób odpowiednimi podpisami, dołącz bilety z koncertu, wklej przejazdówki z metra czy rachunek z restauracji, w której świętowałaś swoje urodziny. 

Kontrolowany chaos

Drugim pomysłem jest misz-masz wspomnień i emocji, które towarzyszyły ci w 2019 roku. Czy to w tym roku zobaczyłaś najpiękniejszy zachód słońca? Odwiedziłaś wymarzone miejsce? Obejrzałeś mecz na barcelońskim stadionie? Pokaż swoje wspomnienia na zdjęciach, opisz je, ozdób kolorowymi naklejkami, flamastrami, tasiemkami. Poproś najbliższych o pomoc, niech podzielą się swoimi doświadczeniami. Nie miej ograniczeń, pozwól sobie na eksplozję wspomnień i skrajnych emocji, niech każda strona krzyczy innymi barwami i nawiązuje do innej przygody. W końcu twój szalony album na zdjęcia może być robiony w gronie najbliższych znajomych i przy pomocy rodziny!

Dlaczego warto uwieczniać swój rok?

Żyjemy w pędzie, a piękne chwile przeciekają nam przez palce. O wielu zdarzeniach i doświadczeniach zapominamy, inne stają się rozmyte i niejasne. Pod koniec roku, kiedy przychodzi czas refleksji, zadajemy sobie pytania o dokonania i wspomnienia – wszystkie one nie tak dawno wzbudzały w nas pozytywne emocje, a dziś ledwo o nich pamiętamy.

Dlatego też albumy roczne:

  • Pozwolą ci docenić miniony rok i postawić sobie kolejne wyzwania i cele. Jasny obraz dokonań i koniecznych zmian pozwoli obrać taktykę i uwierzyć w swoje możliwości. 
  • Umożliwią zachować wspomnienia dla naszych dalszych pokoleń. To dzięki nim pochwalisz się swoim wnukom udanymi wakacjami, awnsem w pracy czy nowym psiakiem, przygarniętym ze schroniska. 
  • Uchwycą nie tylko chwile, ale również emocje, które w tamtym momencie były dla nas istotne i warte uwiecznienia. Nie chcesz o nich zapomnieć, prawda?
  • Stworzą ciekawą pamiątkę, do której będziemy mogli wracać w każdej chwili i w każdym czasie.
  • Uporządkują zdjęcia, które zebraliśmy przez 12 miesięcy. Szkoda trzymać je w zapomnianym folderze lub telefonie, który i tak za jakiś czas zmienisz. 
  • Wprowadzą ciekawy zwyczaj, który podtrzymywać będzie piękno i nieśmiertelność tradycyjnych zdjęć.

Komentarze

Postów nie znaleziono

Nowa wiadomość