Przerażający album po ostatnim Halloween!
10/11/2020
dodany przez Aleksandra Sudnik

Halloween owiane jest szeregiem legend i teorii. Wbrew panującym mitom, święto to nie jest widoczne i popularne wyłącznie w kulturze amerykańskiej. Zwyczaj świętowania upiornej nocy już dawno przekroczył ocean, przenikając na stałe do naszego, europejskiego kalendarza. 


Jest to jedno z najbardziej popularnych i najhuczniej obchodzonych świąt nieurzędowych - głównie przez zwyczaj drążenia dyń, przebierania się w wampiry, demony i czarownice, a także przystrajania domu w sztuczne pajęczyny, czarne koty czy zwisające z dachu nietoperze. 


Początek i geneza Halloween nie jest nam dokładnie znana - jedne legendy twierdzą, że jest to święto rzymskie, inne że celtyckie. Ci pierwsi rzekomo oddawali cześć bóstwom, gwarantując sobie urodzajność plonów. Drudzy traktowali tą magiczną noc jako moment przejścia dusz między światem ludzi żyjących, a światem ludzi zmarłych. 


Halloweenowy album 

W Polsce świętowanie opiera się na swobodnych spotkaniach z przyjaciółmi. Znaczny odsetek świętujących przywdziewa w tym czasie upiorne kostiumy, przebierając się za za Hrabiego Draculę, zmarłą aktorkę lub przerażającą wiedźmę. Podczas jedzenia “strasznych” przekąsek i oglądania klasyków horroru robimy sobie wiele, wspólnych zdjęć, które upamiętniają tą wyjątkową noc. 


Zbierając wszystkie fotografie z ostatnich, halloweenowych imprez, nie zapomnij udekorować swojego albumu. Poniżej przedstawiamy kilka inspiracji, dzięki którym ten przepełniony będzie magiczną aurą!

  • Przygotuj cienkopisy, kredki lub pastele i ozdób strony albumu w ręcznie malowane dynie, nietoperze, upiorne czaszki. Wykorzystaj do tego brokat lub mazaki, które świecą w ciemności, 
  • Zdjęcia przyklej na pomarańczowej tekturce lub bibule, a następnie wklej je w strony albumu. Dodaj pod zdjęciami opisy i daty przy pomocy cienkiego, czarnego flamastra. 
  • Poproś przyjaciół, aby napisali swoje ulubione wspomnienia związane z Halloween. Podpisz historię ich imieniem i nazwiskiem, a także postacią, za którą się przebrali.
  • Ozdób album na zdjęcia przy pomocy cytatów z upiornych, słowiańskich legend lub sławnych, klasycznych horrorów, takich jak Halloween, Koszmar z ulicy Wiązów, Martwe zło lub Duch. 
  • Kup kolorowe naklejki lub etykiety, którymi szybko i efektownie udekorujesz zdjęcia, 
  • Nie zapomnij o słynnym cytacie “cukierek, albo psikus!”
  • Przygotuj papierki po cukierkach, które przykleisz na stronie. Jeśli ich nie posiadasz - narysuj smakołyki przy pomocy kolorowych pisaków, kredek świecowych lub farbek akwarelowych.

Udanej, upiorrrrrnej zabawy już za rok!

Komentarze

Postów nie znaleziono

Nowa wiadomość