Dlaczego uwielbiamy albumy na zdjęcia?
06/02/2021
dodany przez Aleksandra Sudnik

Z natury jesteśmy sentymentalni. Z natury uwielbiamy powrót do pięknych wspomnień, szukając w nich dawnych emocji, ludzi i doznań. Dlatego też fotografujemy najpiękniejsze chwile, nagrywamy je na aparat komórkowy i wspominamy wspólne spotkania w rodzinnym gronie. 


Pomimo rozwijającej się technologii, pomimo nowych rozwiązań i nijako na przeciw producentom, nadal pozostajemy wierni klasycznym rozwiązaniom, kolekcjonując zdjęcia i układając je w pięknych, ozdobnych albumach. Dlaczego?


Za co kochamy albumy na zdjęcia?


Przede wszystkim za to, że są wehikułem czasu, dzięki któremu przeskakujemy na osi czasu, poznając naszych przodków, rodzinne zwyczaje, wracając do chwil, które zostały zatarte lub niewyraźne. Wiele z tych chwil poznajemy na nowo, wiele członków rodziny widujemy ponownie, niejednokrotnie poznając swoje drzewo genealogiczne. Myśl,że wszystkie te wspomnienia tworzyli i uwieczniali nasi najbliżsi jest piękna - w końcu ostatecznie każdy z nas tworzy historię swojej rodziny.


Albumy na zdjęcia są też doskonałym sposobem na wyrażenie swojej kreatywności. To dzięki niej możesz ozdobić każdą stronę, opisując zdjęcia datami, wspomnieniami, podpisując widocznie na fotografii osoby. Dzięki tym działaniom każdy album jest wyjątkową pamiątką, którą możesz przekazywać z pokolenia na pokolenie. 


Albumy to również idealny pomysł dla prezent - ten wypełniony wzruszy starsze pokolenia, pokazując pamiątki z ostatnich lat. Ten pusty symbolizuje nową drogę, dlatego tak chętnie wręczamy go przyszłym małżonkom. 


Ostatnią zaletą jest pewna doza nieśmiertelności, którą niosą za sobą klasyczne zdjęcia. Nośniki takie jak telefony czy dyski tracą na swojej jakości, psują się, przepadają podczas przeprowadzek. Odpowiednio zabezpieczone fotografie pozostają z nami na lata, będąc odpornym na kurz i upływający czas.Te wszystkie wartości i cechy są głównym filarem niesłabnącej popularności albumów na zdjęcia. To je trzymamy z dumą w komodzie, to do nich wracamy podczas rodzinnych spotkań. Jeśli nie posiadasz go jeszcze w swoim - teraz możesz to zmienić.

Komentarze

Postów nie znaleziono

Nowa wiadomość