Czy album na zdjęcia jest idealnym prezentem z okazji Walentynek?
06/02/2020
dodany przez . .

Walentynki – czas miłosnych uniesień, wyrażania swoich uczuć, wdzięczności za wspólnie spędzony czas. Ze względu na magię święta wszechobecne są czerwone serduszka, zniżki, organizowanie wspólnych, romantycznych wieczorów, a także - prezenty, darowne drugiej połówce.

Upominki te oparte są głównie na chęci podarowania czegoś skromnego, wyrażającego nasze uczucia. To zazwyczaj niezobowiązujące drobiazgi takie jak czekoladki, laurki, bilety do kina czy pyszna kolacje we dwoje.

W poniższym wpisie zainspirujemy i uświadomimy Ci, że wiele prezentów możesz zrobić samodzielnie, a jedyne co będziesz do tego potrzebować to odrobina kreatywności i stos wspólnych wspomnień.

 

A może by tak dać album…?

Album na zdjęcia to nie tylko zbiór przypadkowych fotografii, które zrobiliśmy na wakacjach czy podczas rodzinnych świąt. To przede wszystkim szansa na oddanie emocji i wspólnych wspomnień, które mogą stanowić za idealną inspirację do prezentów.

W jaki sposób można to wykorzystać?

a) Jak wyglądała Wasza pierwsza randka? Udaliście się na długi spacer w pobliskim parku, a może wybraliście się do kina i lodziarni na rogu? Odtwórz samotnie wasze pierwsze spotkanie – zrób zdjęcia drzewom, które mijaliście, zamów tą samą gałkę lodów, sfotografuj salę kinową, w której obejrzeliście cały seans. Wywołane zdjęcia ułóż zgodnie z harmonogramem, zapisując godzinę i wspomnienia poszczególnych etapów. Zapisz swoje uczucia, zapamiętany zapach i smak. Zostaw puste miejsce, aby przy każdym zdjęciu Twoja połówka mogła zrobić to samo.


b) Wspólnie minuty, godziny, tygodnie, lata… Jeśli Wasz związek posiada imponujący staż warto stworzyć album, który stanie się wehikułem czasu. Niech każda karta przeniesie Was do dawnych lat – wspólnych wakacji, wspólnej kolacji, ślubu, narodzin potomka. Chronologicznie ułożone zdjęcia pozwolą Wam zrozumieć jak długą i niesamowitą drogą przeszedł Wasz wspólny związek. 

Ozdób album dodatkowymi pamiątkami, symbolami, cytatami. Użyj kawałka zaproszenia weselnego, naszkicuj Wasze ulubione danie, zaznacz na osi czasu najważniejsze dla Ciebie chwile. To dzięki tym zdjęciom przeżyjecie najpiękniejsze momenty na nowo - rozmawiając o nich, analizując je, płacząc ze wzruszenia i szczęścia.

c) Trzecim pomysłem na walentynkowy album jest zaplanowanie go… na przyszłość. Posegreguj kartki i nazwij je wspomnieniami, które chciałbyś przeżyć ze swoją drugą połówką. Niech część zostanie zatytułowana „Wakacje we Włoszech”, druga niech zapowiada „Magiczny Ślub”, a trzecia „Walentynki we troje”. Zostaw puste miejsca na zdjęcia, tak aby album zapełniać stopniowo, w najbliższych latach, wspólnym nakładem sił. Tak prosty drobiazg nie tylko stworzy perspektywę dla związku, ale także natchnie do utrwalania najpiękniejszych chwil.

 

Tworząc prezenty z albumów pamiętaj także o najważniejszej rzeczy, jakiej jest... czas, który możecie spędzić razem. Oprócz życzeń i drobiazgu ważne są także mile spędzone wieczory, wspólne poranki, obiad przyrządzony w kuchni. Te kilka godzin w romantycznej atmosferze jest doskonałym prezentem – nie tylko podczas 14 lutego.

Komentarze

Postów nie znaleziono

Nowa wiadomość