Kieszonkowy czy tradycyjny - który album wybrać?
02/12/2019
dodany przez Aleksandra Sudnik

Odpowiedź na to pytanie jest zarówno prosta jak i skomplikowana. Posługując się ulubioną odpowiedzią naszej cywilizacji, czyli „to zależy”, naprawdę należy się zastanowić nad potrzebami i oczekiwaniami wobec albumu fotograficznego.

Niewątpliwie jeden i drugi wariant pozwala na zatrzymanie chwili i możliwość powrotu do historii za jakiś czas. Zebranie pięknych momentów na tradycyjnym papierze w dobie smartfonów i elektronicznych plików jest nie lada wyzwaniem, ale też ogromną satysfakcją i może stanowić całkiem sporą frajdę.

 

Zabierz ulubione fotografie gdzie tylko sobie wymarzysz

Kieszonkowa forma albumu niesie za sobą szereg zalet. Jest świetnym prezentem dla najbliższych oraz praktycznym wyjściem w obecnych trendach minimalistycznego trybu życia. Obserwujemy właśnie powrót do filozofii „być, a nie mieć”, zatem mniejsza forma kieszonkowego albumu jest świetną opcją także dla ludzi młodych. Co ważne, w tym typie albumu znajdą swoje miejsce zdjęcia o formacie nie większym niż 10 x 15 cm. Podarowanie kieszonkowego albumu jest praktyczne ze względu na jego rozmiar, a w konsekwencji na mniejszą potrzebę miejsca przechowywania.

Niestety, mniejsza forma to także mniej miejsca na fotografie. Ciężko jest także o dodatkowy komentarz czy anegdotę sytuacji obrazującej zdjęcie. Album kieszonkowy nie daje możliwości umieszczenia w nim żadnych, nawet najdrobniejszych przedmiotów. Niewątpliwą przewagą mniejszej wersji albumu kieszonkowego nad swoim większym tradycyjnym kolegą jest  łatwość w jego przenoszeniu. Dzięki niewielkim rozmiarom, spokojnie zmieści się zarówno w damskiej torebce, jak i będzie miłą niespodzianką wsunięty przez żonę do walizki podczas delegacji męża.

 

Czy większy znaczy lepszy?

Z kolei album tradycyjny, w większych od kieszonkowego rozmiarach, stanowi miłe uzupełnienie półki z książkami i gwarantuje większą elastyczność umieszczenia w nim zdjęć. Tutaj warto zastanowić się nad ulubionymi formatami fotografii. Generalnie dobrze jest umieszczać w nim zdjęcia powyżej 10 x 15 cm, dlatego jeśli jesteśmy fanami dużych zdjęć, wybierzmy album tradycyjny.  Dzięki większym kartkom zyskujemy miejsce na dodanie komentarzy czy dorysowanie własnych grafik. Jeśli zależy na spersonalizowanym katalogu zdjęć, ten wybór będzie najlepszy. Co prawda trudniej go przenosić niż album kieszonkowy, ale pomieści więcej treści.

Jeśli zależy nam na małym, praktycznym i uroczym prezencie, wybierzmy zdecydowanie album kieszonkowy. Jeśli natomiast chcemy dodatkowo opisywać wyjątkowe momenty fotografii i mieć zebraną większą ilość zdjęć – album tradycyjny jest najlepszym rozwiązaniem.

Komentarze

Postów nie znaleziono

Nowa wiadomość