3 pomysły na symboliczny prezent z okazji Komunii.
03/06/2020
dodany przez Aleksandra Sudnik

 

Majowe komunie zostały w tym roku nieco „odłożone” w czasie, z powodu pandemii COVID-19. Nie zmienia to faktu, że lada chwila będziemy mogli obserwować młodych, eleganckich szkrabów, które dumnie kroczą w białych sukienkach i pierwszych, granatowych garniturach.

Dla wielu z nich jest to niezwykle ważny moment – wymagający zrozumienia, empatii i pierwszych duchowych decyzji.

To także doskonała okazja do spędzenia czasu z rodziną – zarówno tą najbliższą, jak i nieco dalszą. Wszystko to okraszone jest przepysznym obiadem, rozmowami, tortem z kremową warstwą i… prezentami!

Wiedząc, jak ważny jest personalizowany upominek z okazji Pierwszej Komunii, przygotowaliśmy trzy pomysły i inspiracje. Kto wie, być może któryś z nich będziesz mógł wykorzystać już w tym roku?

 

Srebrny wisiorek

Pierwszą propozycją jest biżuteria, która zostaje z nami na lata – jako pamiątka, którą przekazywać możemy z pokolenia na pokolenie oraz jako symbol emocji, odczuwanych w wyjątkowym dla nas dniu.

Zwyczaj jej wręczania jest trwale zakorzeniony i ma niezwykle bogatą historię - w końcu to ją umieszczamy na palcu podczas zaręczyn czy zaślubin z naszym ukochanym.

W przypadku prezentu komunijnego - srebro symbolizuje głębokie, silne emocje i wielką intuicję. Od dawna kojarzone jest z wróżbami, duchowym uniesieniem, z rytuałami religijnymi.

Chłopcom, z oczywistym względów, zamiast wisiorka podarować można pierwszy, srebrny zegarek albo nieśmiertelniki, nawiązujące do armii i żołnierzy walczących na froncie. Wygrawerowana na nim data, cytat albo przesłanie, może towarzyszyć maluchowi przez długie, następne lata.

 

Album na zdjęcia

Obok biżuterii nie możemy również zapomnieć o pierwszym, komunijnym albumie, który stanie się doskonałym miejscem do umieszczania pamiątek z tego wielkiego dnia. Album posiadać może dedykację i personalizację na pierwszej stronie, dzięki czemu tak niewielki upominek stanie się niezwykle ciepłym podarkiem, do którego z przyjemnością będziemy wracać.

Do albumu dołącz kopertę z kieszonkowym albo kolorowe pisaki i naklejki, które pozwolą udekorować każdą stronę. Nie bój się zaangażować dziecko w proces tworzenia i umieszczania zdjęć, podkreślając jak ważna jest to chwila. Dodatkowo jest to idealny sposób by spędzić trochę czasu na wspólnej, kreatywnej zabawie, prawda?

 

Pierwszy aparat fotograficzny

Skoro jednym z wręczanym upominków staje się klaser na wspomnienia i najpiękniejsze zdjęcia, nie może zabraknąć aparatu fotograficznego, który nie tylko pomoże uwieczniać najpiękniejsze chwile, ale także zapali pasję do fotografii. Dla wielu młodych ludzi jest to niezwykły sposób na rozpoczęcie artystycznych i samodzielnych czynności, które otwierają nieco szerzej spojrzenie na świat. Z pewnością powrót do pierwszych fotografii będzie nie tylko wzruszającym momentem, ale także zademonstruje co było ważne i godne zapamiętania w oczach młodego człowieka.

W tym celu wybrać możesz Instaxa albo klasyczny aparat cyfrowy, dzięki któremu od małego wpojony zostanie zwyczaj zbierania i drukowania klasycznych fotografii. Nie zapomnij dołączyć do niego kliszy albo kilku prostych podpowiedzi.

Wśród prezentów pamiętaj o jednym, niezwykle cennym podarku - o wspólnym czasie i wspomnieniach, które zostaną z pociechą już na zawsze. Spędź nieco więcej czasu ze swoim dzieckiem lub chrześniakiem, pozwól mu przeżywać tą wielką chwilę i bądź dla niego oparciem.

Komentarze

Postów nie znaleziono

Nowa wiadomość